Școala Gimnazială "Nicolae Iorga" Ploiești

Concursul județean „FILE DIN POVESTE” – ISJPH – CAEJ poz22/ 2016

Lista elevilor premiați

Total lucrări primite 552

Clasele I-II(62 lucrări) Premiu
Nume Școala Profesor indrumator
1 Andrei Ana Maria Premiul I Școala Gim. Poenarii Apostoli Ion Maria Gabriela
2 Badicu Andrei Premiul II Școala Gimnazială Nedelea
3 Badicu Ioana Premiul II Școala Gimnazială Nedelea
4 Corbu Lucia Gabriela Premiul III Școala Gimnazială nr 1 Slănic Bădulescu Margareta
5 Bucur Ioana Teodora M Școala Pietroșani Popescu Ioana
6 Dragomir Denisa M Școala ”B.P. Hașdeu” Câmpina Săbăngeanu Adina
7 Ene Ingrid M Școala Ariceștii Rahtivani
8 Florescu Cristian M Școala Gimnazială Poenarii Apostoli Ion Maria Gabriela
9 Mocanu Bianca M Școala Gimnazială „Prof.Dinu Mihail Dan” Măgula -Tomșani Arsene Simona
10 Nedelcu Vlad M Școala ”B.P. Hașdeu” Câmpina Săbăngeanu Adina
11 Salcianu Andreea M Șc. Gim. „Prof.Dinu Mihail Dan” Măgula -Tomșani Arsene Simona
12 Sandu Izabela M Școala Gimnazială „Prof.Dinu Mihail Dan” Măgula -Tomșani Arsene Simona
Clasele III-IV (76 lucrări)
Nume Școala Profesor indrumator
1 Dobrescu Antonia Alexandra Premiul I Școala Gimnazială Centrală Câmpina Iordache Laura
2 Slobozeanu Teodora Premiul II Școala Sf. Vasile Ploiești Vezeteu Loredana
3 Toboș Eric Alexandru Premiul II Școala Gimnazială „Arhitect Toma Socolescu” Păulești Stănescu Necula Laura
4 Dumitru Alessia Premiul III Școala Gimnazială „I.A.Bassarabescu” Ploiești Marin Beatrice
5 Nicoară Daria Premiul III Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu” Breaza Stancu Ernestina
6 Tudor Alexandra Mențiune specială Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Întorsura Buzăului” Maria Bularca și Maria Comăniță
7 Bădulescu David Ulpiu Mențiune Școala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Întorsura Buzăului” Maria Bularca și Maria Comăniță
8 Coșereanu Denisa Cristina Mențiune Școala Gimnazială Gornet Cricov Tudor Florentina
9 Cristea Nataly Ioana Mențiune Școala Gimnazială Homorâciu Tăbăraș Alina Georgeta
10 Frățilă Alexia Mențiune Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu” Breaza Stancu Ernestina
11 Ciutacu Darius Mențiune Școala Gimnazială „I.A.Bassarabescu” Ploiești Pase Ramona
12 Marian Elena Alexandra Mențiune Școala Gimnazială Izvoarele Miercioiu Elizaveta
13 Stan Daria Mențiune Școala Gimnazială „I.A.Bassarabescu” Ploiești Pase Ramona
Clasele V-VI(214 lucrări)
Nume Școala Prof. îndrumător
1 Beldiman Antonie Premiul I Școala Gimnazială „Sf. Vasile” Cosac Aurora
2 Ioniță Iulia Maria Premiul II Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Burlacu Daniela
3 Sava Marius Premiul II Școala Gimnazială Râfov Mișu Cristina
4 Bajinaru Denisa Maria Premiul III Școala  Gimnazială Nr. 2 Boldești Scăeni Toboș Magdalena
5 Barbu Antonia Mihaela Premiul III Colegiul Naț ”I.L.Caragiale” Neagoe Georgiana
6 Alexandru Ștefan Mențiune Școala Gimnazială Tăriceni Adam Mădălina
7 Anghel Ioana Cristina Mențiune Școala Gimnazială „Elena Doamna„ Oprea Adriana
8 Anton Iulia Mențiune Școala Gimnazială „Toma Caragiu” Bențe Maria
9 Baciu Valentin Mihai Mențiune Școala Gimnazială „Elena Doamna” Oprea Adriana
10 Bădulescu Alexandra Mențiune Liceul Teoretic „Șerban Vodă”, Slănic Boțoc Loredana
11 Belciug Rebeca Mențiune Școala Gimnazială „Mihai Eminescu„ Stoica Laura
12 Caragea Alexandra Mențiune Școala Gimnazială „Toma Caragiu” Bențe Maria
13 Cățoiu David Andrei Mențiune Colegiul Național „I.L.Caragiale” Neagoe Georgiana
14 Coman Diana Mențiune Școala Gimnazială ”Sf. Vasile” Cosac Aurora
15 Dumitrache Cătălina Mențiune Școala Gimnazială Berceni Gologan Denis Elena
16 Ene Mara Iarina Mențiune Colegiul Național „Ion Neculce„București Stoica Felicia
17 Gyorfi Edward Mențiune Școala Gimnazială „Viorel Sălăgean” Beltiug - Satu Mare Gată Luminița
18 Ionescu Ruxandra Mențiune Școala Gen. Nr. 3 „Ing. Ghe. Pănculescu” Mitrea Alina
19 Munteanu Mara Mențiune Liceul Tehnologic Carol I Valea Doftanei Pârtoacă Maria
20 Nicolae Ștefania Mențiune Liceul Tehnologic Carol I Valea Doftanei Pârtoacă Maria
21 Pandele Maria Paula Mențiune Școala Gimnazială Albești Paleologu Gălățanu Oana
22 Pisicaru Monica Alexandra Mențiune Școala Gimnazială Berceni Gologan Denis Elena
23 Sandu Gabriela Feliciana Mențiune Liceul Tehnologic Bărcănești Pavel Geanina
24 Toma Mina Antal Mențiune Școala Gimnazială „Elena Doamna„ Oprea Adriana
25 Trandafir Andrada Elena Mențiune Școala Gimnazială Homorâciu Micu Lucian
26 Voicu Irina Mențiune Colegiul Național „Al.I.Cuza” Chelaru Oana
27 Voinescu Camelia Mențiune Liceul Tehnologic Agromontan „R. Constantinescu” Buzea Magdalena
Clasa VII-VIII(122 lucrări)
Nume Școala Prof. îndrumător
1 Bîgiu Ștefania Premiul I Școala Gimnazială Centrală Câmpina Arman Laura
2 Baicu Bianca Paula Premiul II Școala Gimnazială Centrală Câmpina Misleanu Gabriela
3 Popa Andreea Premiul II Colegiul Național „I.L. Caragiale” Ploiești Deaconu Nicoleta
4 Ioniță Iulia Mădălina Premiul III Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Ploiești Burlacu Daniela
5 Mărgărit Petruț Premiul III Școala Gimnazială Țintea
6 Bucur Lavinia Premiul special pentru comunicare Școala Gimnazială Berceni Buciumeanu Simona
7 Mureșanu Ilinca Premiul special pentru originalitate Școala Generală nr.3 „Ing.Gheorghe Pănculescu” Mitrea Alina
8 Bucura Roberta Mențiune Școala Gimnazială Centrală Câmpina Misleanu Gabriela
9 Bălan Natalia Mențiune Colegiul Național „Nichita Stănescu” Ploiești Barbu Corina
10 Crăciun Alexandra Mențiune Colegiul Național ”Nichita Stănescu” Ploiești Barbu Corina
11 Funkenhauzer Alicia Mențiune Școala Gimnazială „Viorel Sălăgean” Beltiug Satu Mare Găta Luminița
12 Gheorghe Maria Emilia Mențiune Școala Gimnazială „Lizeta Paul Grecianu” Cioceni Prahova Muscă Iuliana
13 Ilioiu Ana Maria Mențiune Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Boldești Scăeni Mânzală Iuliana
14 Ion Alexia Mențiune Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Boldești Scăeni Necula Ofelia
15 Ion Tudor Adrian Mențiune Școala Gimnazială „Ion Mateescu” Poiana Câmpina Șerbulea Monica
16 Ivănoiu Teodora Mențiune Școala Gimnazială Slon-Cerașu Zaharia Nicoleta
17 Lenghel Maria Bianca Mențiune Liceul Tehnologic Târna Mare Conioși Meșteșanu Vasile
18 Marin Andrada Mențiune Școala Gimnazială Tăriceni Șirna Adam Mădălina
19 Maxim Izabela Mențiune Școala Generală nr.3 „Ing.Gheorghe Pănculescu” Mitrea Alina
20 Mițurcă Alexandra Mențiune Școala Gimnazială Liliești Băicoi Enache Iulia
21 Munteanu Valentin Mențiune Școala Gimnazială „Erou Înv.I.Drăgănescu” Trăisteni Comărniceanu Silvia
22 Mureșanu Ilinca Mențiune Școala Generală nr.3 „Ing.Gheorghe Pănculescu” Mitrea Alina
23 Nistor Iarina Gabriela Mențiune Colegiul Național „Al.I. Cuza” Ploiești Chelaru Oana
24 Pătrașcu Mihail Mențiune Școala Gimnazială Nr. 2 Boldești Scăeni Toboș Magdalena
25 Radu Ruxandra Mențiune Liceul Tehnologic Bălțești Catargiu Mihaela
26 Săvoiu Sabrina Mențiune Colegiul Național „Ion Neculce” București Apetrei Angela
27 Suer Selin Mențiune Școala Gimnazială „Elena Doamna” Ploiești Oprea Adriana
Clasele IX-XII(78 lucrări)
Nume Școala Prof. îndrumător
1 Costache Daria Elena Premiul I Colegiul Național „Mihai Viteazul” Neagu Mihaela
2 Bumbănac Maria Luciana Premiul II Colegiul Național Jean Monnet Ploiești Rotaru Manuela
3 Brătășanu Anda Premiul II Colegiul Național „I.L.Caragiale” Ploiești Ioan Gabriela
4 Vasiloaia Cristina Premiul III Liceul Teoretic Brâncoveanu Vodă - Urlați Stan Iuliana
5 Popa Iulian Premiul special Liceul Tehnologic „Energetic” Câmpina Vasile Mălina
6 Ilie Ana Maria Premiul special Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina Oana Merca
7 Frâncu Ema Cristina Mențiune Colegiul Național „I.L.Caragiale” Ploiești Neagoe Georgiana
8 Ionescu Maria Elena Mențiune Colegiul Național „Ion Neculce” București Felicia-Georgiana Stoica
9 Lăzărescu Andrei Mențiune Colegiul Național „Jean Monnet” Cărcioiu Marina
10 Micloiu Andreea Iuliana Mențiune Liceul Teoretic Brâncoveanu Vodă - Urlați Stan Iuliana
11 Momete Adrian Mențiune Colegiul Tehnic „Alexe Marin” Slatina Caramizoiu Anca
12 Șogodel Ioana Cristina Mențiune Colegiul Național „Nichita Stănescu„ Ploiești Barbu Corina